На момент відкриття кримінальної справи особи, причетні до справи, отримують статус "свідок" і їх запрошують на допит. Часто за підсумками проведених допитів та в міру отримання нових фактів свідку вручається повідомлення про підозру, і після цього вже починаються допити в статусі підозрюваного, а слідчий ініціює застосування до підозрюваного запобіжного заходу: наприклад, домашній арешт або навіть утримання під вартою (в СІЗО).
Задля уникнення такого сценарію і кримінального переслідування, необхідно правильно діяти з самого початку. Погодьтесь, краще запобігти небажаним наслідкам, ніж виправляти їх.

Звісно, якщо Ви виявились випадковим свідком ДТП чи якоїсь сторонньої події, переживати нема про що і можна спокійно йти на допит. В такому випадку адвокат Вам навряд чи знадобиться. Проте якщо Ви хоч якось причетні до того, що трапилось, в такому випадку безпечність і думки "А раптом прокотить?" напевно зіграють з Вами злий жарт. Повірте, не "прокотить"...

 

Отже, Ви отримали запрошення на допит як свідок, і Ви усвідомлюєте, що є привід для хвилювання. Що робити?

Телефонувати або писати мені. Всі мої контакти - за цим посиланням.
Само собою, до допиту треба ретельно підготуватися. З Вами разом ми детально розберемо ситуацію і складемо план дій: список можливих питань від слідчого і оптимальні відповіді, які Вам слід давати. А також - варіанти дій і відповідей на випадок, якщо слідчий почне задавати непередбачені або явно провокативні питання.

І можете бути впевненими - в ході проведення допиту я точно не дозволю слідчому діяти поза рамок закону або застосовувати непроцесуальні методи ведення допиту. Я добре знаю і одразу припиняю всі хитрощі і психологічні прийоми, що можуть біти застосовані до допитуваної особи.


В разі, коли через особливості даної справи стає зрозумілим, що одним походом до слідчого не закінчиться, ми з Вами вибудовуємо подальшу стратегію і план спільних дій.