Вам знайомий вислів "відкласти в довгу скриньку"? Це - саме про більшість кримінальних справ, коли потерпіла сторона покладається на дії поліції та слідчого.

Той факт, що Вам присвоено статус потерпілого в кримінальній справі, не гарантує відшколування Вам отриманих збитків. Залиште ілюзії, що правосуддя Вас захистить і що все апріорі вирішиться на Вашу користь.

 

Як би дивно це не звучало, та в слідчого і тим паче у прокурора немає особистої зацікавленості наказати винних і відновити справедливість. Всі їх дії - це не більше чим необхідний мінімум згідно посадової інструкції.

 

Насправді ж потерпілі зіштовхуються з далекою від досконалості машиною правосуддя, і роками очікують на справедливу компенсацію збитків або взагалі не отримують її. Так відбувається з різних причин: бюрократична тяганина, корумпованість системи, вплив людського фактору та безліч інших. Слідчий может бути завалений іншими більш пріоритетними справами, або ж комусь просто вигідно, щоб це кримінальне провадження "загубилось" і припадало пилом серед десятків інших таких же "нетермінових" справ.

 

 

"Порятунок потопаючих - справа рук самих потопаючих"

 

Ніхто з участників кримінального процесу так не зацікавлений в якомога швидшому і справедливому результаті справи, як потерпілий і його адвокат.
І поки мій Клієнт приходить до тями в эмоційному плані і відновлюється фізично після події, я використовую всі свої можливості та прикладаю максимальних зусиль на те, щоб дати справі правильний хід в найкоротші терміни.
Моя работа як адвоката потерпілого будується одночасно в кількох напрямках.

 

 

Докази

 

В питанні збору доказів на користь потерпілого час грає проти нас. І одною з головних моїх задач як адвоката потерпілого є повний збір всіх можливих доказів якнайвидше, поки це можливо. Бо час плине, рани загоюються, нюанси і важливі деталі стираються з пам'яті, місце злочину міняє свій первісний вигляд, можливі докази залишаються непоміченими і втрачаються.

 

 

Запобіжні заходи

 

Та що там речі! Часто намагаються "загубитись" навіть люди, які причетні до події! Тому я прикладаю чимало зусиль, щоб якомога швидше до підозрюваних осіб було застосовано відповідні запобіжні заходи (наприклад, домашній арешт чи тримання під вартою). По перше, це убезпечить мого Клієнта-потерпілого від можливого тиску на нього або його близьких з боку зловмисників. А по друге, це не дасть можливості винним "загубитись" і ухилитися від відшкодування збитків моєму Клієнту.

Крім запобіжних заходів по відношенню до підозрюваних / обвинувачених, я обов'язково подаю клопотання про накладення арешту на майно підозрюваних / обвинувачених. Це дає нам з Клієнтом додаткові гарантії, що відшкодування збитків потерпілому дійсно буде проведено в повному обсязі.

 

 

Органи досудового розслідування

 

Представники слідчих органів - всього лише наймані працівники, а не борці за справедливість. І свою роботу часто виконують абияк, роблячи лише необхідний мінімум, який від них вимагається згідно посадової інструкції.

В кримінальних провадженнях з моєю участю представники слідчих органів проявляють набагато більше активності. Я знаю як зробити так, щоб справа мого Клієнта не попадала "в довгу скриньку" і щоб їй приділялась належна увага з боку слідчого і прокурора.

В ролі адвоката потерпілого я постійно зіштовхуюсь з тим, що підозрюваного / обвинуваченого звинувачуть не у всіх діях, або їх дії кваліфікуються за більш "м'якою" статею. Але в справах з моєю участю таке "не прокотить", винуватці отримують по заслугах в повній мірі!